3. Magnesy pamiątkowe: Bobolice zamek duchów

Opis

Magnesy pamiątkowe: Bobolice zamek duchów

Magnesy na lodówkę z pamiątką z Polskich miast, zabytków, miejsc, elementów folkloru i innych

  • Materiał: papier błyszczący, drewno, folia magnetyczna
  • Rozmiar: 6 cm x 9 cm
  • Cena: Jest zależna od ilości zamówienia. Zadzwoń do nas!

O naszych magnesach:

Magnesy na lodówkę, pamiątki – twarde, lekkie i błyszczące. Pod drewnianą sklejką znajduje się magnes. Doskonała pamiątka z Polski w formie magnesu na lodówkę dla wszystkich odwiedzających, kolekcjonerów i nie tylko.

Zobacz również inne nasze pamiątki wiernie przedstawiające zabytki, symbole kulturowe oraz elementy folkloru.

Nasz produkt przylega do powierzchni metalowych, jest twardy, lekki i nie wygina się.

Jesteśmy producentem i możemy wyprodukować każdą ilość na zamówienie jak również i inne magnesy według projektu i życzenia. Jesteśmy w stanie wyciąć laserowo każdy wzór.

Magnesy pamiątkowe: Bobolice zamek duchów wyprodukowano w Polsce przez iMagnes

Zobacz inne nasze produkty!

Zamek w Bobolicach – zamek królewski zbudowany pierwotnie w połowie XIV wieku i następnie przebudowywany. Położony jest na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, w systemie tzw. Orlich Gniazd, we wsi Bobolice w województwie śląskim, w powiecie myszkowskim.

Królewski zamek w Bobolicach został zbudowany przez króla Polski Kazimierza Wielkiego najprawdopodobniej ok. 1350–1352 roku. Zamek miał zabezpieczać okoliczne dominium i bronić Małopolski przed najazdami ze strony Śląska, należącego ówcześnie do Korony czeskiej. Zamek zaliczany jest do grupy warowni zwanych Orlimi Gniazdami.

W 1370 r. ówczesny król Polski Ludwik Węgierski nadał zamek swojemu krewnemu Władysławowi Opolczykowi. Ten[2] w 1379 roku[3]. przekazał go swemu dworzaninowi Andrzejowi Schóny z Barlabás[2] (zwanego Andrzejem Węgrem)[potrzebny przypis], który zamek przekształcił w warownię zbójecką. Rozbójniczy proceder ukrócił król Władysław Jagiełło, który w 1396 r. włączył zamek z powrotem do dóbr królewskich[2], jednak pozwolił Andrzejowi nadal nim władać.

Po jego śmierci zamek odziedziczyła jego córka Anna, a po jej śmierci zamek podzielili między siebie jej syn Stanisław Szafraniec i jej drugi mąż Mściwój z Wierzchowiska herbu Lis wraz z dziećmi.

Produkty powiązane

Tytuł

Przejdź do góry